تماس با ما     درباره ما

شنبه - 1398/5/26
نسخه چاپی
زائران را ازراه های پیشگیری از گرمازدگی آگاه کنند.
رئیس سازمان حج و زیارت کشور با اشاره به گرم بودن موسم حج امسال :زائران را نسبت به این شرایط و راه های پیشگیری از گرمازدگی آگاه کنند.
« خبر اطلاع رسانی »             1396/4/22 *** 18:54:25             تعداد بازدید: 357
رئیس سازمان حج و زیارت کشور با اشاره به اینکه موسم حج امسال در گرم ترین شرایط آب و هوایی عربستان واقع شده است، به دست اندرکاران حج توصیه کرد که زائران را نسبت به این شرایط و راه های پیشگیری از گرمازدگی آگاه کنند.
 
 محمدی در خصوص اسکان زائران در مدینه منوره توضیح داد: در سال های اخیر با توجه به طرح توسعه مسجدالنبی(ص) بسیاری از ساختمان های منطقه مرکزی مدینه تخریب شده و ساختمان های جایگزین احداث نشده است. علی رغم این موضوع تیم مسکن سازمان حج و زیارت تمام تلاش خود را به کار بسته تا بهترین هتل های موجود را برای زائران تامین کند و بر این اساس زائران ایرانی ۵ شب و ۶ روز در مدینه اقامت دارند، این در حالی است که در برنامه سفر زائران برخی کشورها زائران به صورت عبوری و یا نهایتا یک یا دو روز در مدینه اقامت دارند.
 
رئیس سازمان حج و زیارت همچنین از مدیران حج خواست که به زائران توصیه کنند اقلام و داروهای ممنوعه را در سفر همراه نداشته باشند، به دلیل آنکه در فرودگاه ایران معطل شده و در فرودگاه مدینه یا جده مشکلات جدی از جمله دستگیری و یا محروم شدن از این سفر معنوی را به دنبال خواهد داشت.
 
وی در ادامه سخنانش تاکید کرد: زائران در حج به غیر از موارد ضروری تبلت و لپ تاپ به همراه نداشته باشند.
 
رئیس سازمان حج و زیارت به مدیران توصیه کرد که پیش از سفر حج شرایط منا، عرفات و مزدلفه را برای حجاج تشریح کنند، به گونه ای که وقتی زائری در هر یک از مشاعر مقدس وارد شد، گویا قبلا آنجا را دیده است.

تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها