تماس با ما     درباره ما

پنج شنبه - 1398/5/31
نسخه چاپی
افزایش زمان اعتبار ویزای اربعین تا ۳ ماه
برای اربعین 96 بعد از هماهنگی با دولت عراق مدت ماندگاری زوار ایرانی بجای 20 روز به یک ماه افزایش پیدا کرده است .
« خبر اطلاع رسانی »             1396/5/3 *** 18:33:1             تعداد بازدید: 382
دبیر ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه مدت ماندگاری زوار ایرانی اربعین در عراق 20 روز بوده که این میزان افزایش پیدا کرده، افزود: برای اربعین 96 بعد از هماهنگی با دولت عراق مدت ماندگاری زوار ایرانی به یک ماه افزایش پیدا کرده است
  

مجید آقابابایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس درباره آخرین تمهیدات اندیشیده شده برای صدور ویزای زائران اربعین گفت:‌ با تدابیر و هماهنگی دولت عراق، وزارت کشور و سفارت بغداد در تهران صدور ویزا سریع‌تر از سال گذشته انجام شود ضمن اینکه می‌توان اعلام کرد تمامی امور نسبت به سال قبل با برنامه‌ریزی جامع‌تر، متقن‌تر و مشخص‌تری برای اربعین سال 96 انجام شده و فرایند انجام آن هم با نظم خاصی در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی ما برای اربعین سال 96 افزایش تعداد زائرین به میزان 20 درصد از سال گذشته است به طوری که احتمالاً میزان زائران ایرانی در راهپیمایی اربعین به 3 میلیون نفر خواهد رسید.

آقابابایی درباره احتمال لغو روادید در اربعین سال جاری افزود: برای اربعین سال 96 بحث دریافت روادید وجود دارد. ضمن اینکه ستاد مرکزی اربعین به موضع روادید ورودی نداشته که منتج به تصمیم‌گیری خاصی شود. همچنین تاکنون بحثی درباره لغو روادید صورت نگرفته است.

دبیر ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: قیمت دریافت ویزا در همه دنیا رفتاری متقابل است و به همان میزانی که ما از زوار عراقی برای اعطای ویزا مبالغی را دریافت می‌کنیم طرف عراقی هم به همان میزان در قبال اهدای ویزا به زائر ایرانی مبالغی را می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه زوار ایرانی در سال گذشته نتوانسته‌اند با وجود داشتن ویزای اربعین به عراق سفر کنند، گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته مدت استفاده از اربعین از زمان دریافت ویزا، اعتبار آن تا 3 ماه افزایش پیدا کرده است.

آقابابایی با بیان اینکه مدت ماندگاری زوار ایرانی اربعین در عراق در گذشته 20 روز بوده که این میزان افزایش پیدا کرده، افزود: برای اربعین 96 بعد از هماهنگی با دولت عراق مدت ماندگاری زوار ایرانی به یک ماه افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور در توصیه‌ای به زوار ایرانی با بیان اینکه بهتر است کسانی که قصد عزیمت به عراق و حضور در راهپیمایی اربعین دارند گذرنامه‌ خود را کنترل کنند که حداقل اعتبار گذرنامه باید بیش از 6 ماه باشد، گفت: زوار اربعین بهتر است برای دریافت روادید سریع‌تر اقدام کرده و دریافت آن را به روزهای منتهی به اربعین واگذار نکنند. همچنین زمان ورود به عراق و خروج از این کشور و مرز مشخص خود را از قبل تعیین کرد تا مشکلی در این زمینه نداشته باشد.

وی افزود: دولت و ملت عراق میزبان اصلی زوار اربعین هستند و ایران مسئولیت اسکان و تغذیه در اربعین ندارد لذا بهتر است بدانیم که ما فقط کمک‌کننده و حامی دولت و ملت عراق هستیم و باید برای میزبانی آنان احترام ویژه‌ای قائل باشیم و تصور رایگان بودن همه خدمات در عراق برای ایرانی‌ها نباید وجود داشته باشد.

آقابابایی گفت: سال قبل در توسعه زیرساخت‌های مرزهای زمینی اقدام خوبی صورت گرفته و آسیب‌شناسی مناسبی پس از اربعین سال 95 انجام شده که بخشی از آنها در حال رفع است.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها