تماس با ما     درباره ما

شنبه - 1398/5/26
نسخه چاپی
تاکید مقام معظم رهبری و آیت الله سیستانی بر حفظ میراث تاریخی حرم‌ها
« خبر اطلاع رسانی »             1396/6/7 *** 23:59:59             تعداد بازدید: 370


تاکید مقام معظم رهبری و آیت الله سیستانی بر حفظ میراث تاریخی حرم‌ها

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، نخستین گردهمایی روسای ستاد بازسازی عتبات عالیات بانک‌های کشور صبح امروز (یکشنبه 96/6/5) در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با حضور حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، سید محمود علوی دبیرکل بانک مرکزی و 33 نفر از نمایندگان بانک‌های کشور برگزار شد.

در این نشست حسن پلارک گفت: به نمایندگان بانک‌های حاضر در این جلسه تبریک می‌گویم؛ چرا که آنان با حسن پذیرش مسئولیت ستاد بازسازی عتبات عالیات در بانک به خادمین اهل‌بیت(ع) افزوده شده‌اند .
تلاش ستاد بازسازی عتبات بر مشارکت حداکثری مردم

ستاد بازسازی عتبات مجموعه‌ای تحت امر حاکمیت بدون وابستگی به آن

وی تصریح کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات مجموعه‌ای تحت امر حاکمیت است، البته این موضوع بدون وابستگی به حاکمیت بوده و هست. این در حالی است که همین رویه در طول 12 سال فعالیت این ستاد جاری و ساری بوده است .

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خاطرنشان کرد: دفتر مقام معظم رهبری شورایی را برای ستاد بازسازی عتبات عالیات تعیین کرده است که حجت‌الاسلام قمی مسئول امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، حجت‌الاسلام علی محمدی نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس و حجت‌الاسلام والمسلمین شیرازی نماینده ولی‌فقیه در نیروی قدس اعضای این شورا هستند .
پلارک افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات هیچ‌گونه ردیف و بودجه‌ و وابستگی دولتی ندارد، اما ریال به ریال مسائل ملی آن تحت کنترل است

پرهیز از موازی کاری در بازسازی‌ها با هماهنگی کامل ببین ایران و عراق

وی اضافه کرد: هماهنگی کاملی بین ستاد بازسازی عتبات عالیات، وزارت بلدیه و دیوان وقف‌الشیعی عراق وجود دارد تا خدای‌ناکرده موازی‌کاری در بازسازی اعتاب مقدسه صورت نگیرد، به همین جهت می‌کوشیم ضمن حفظ آثار تاریخی عتبات عالیات، فرامین مقام معظم رهبری و آیت‌الله سیستانی را مبنی بر حفظ آثار تاریخی جامه عمل پوشاند و نظارت و حساسیت زیادی بر آن داشته باشیم

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: حرم‌های اهل‌بیت(ع) اختصاص به شیعیان ندارد و متعلق به تمام جهان اسلام است، البته ما برای خودمان داشتن زیربنای 11 هزار مترمربعی در حرم مطهر امیرالمؤمنین(ع) را قابل قبول نمی‌دانیم و نمی‌پذیریم که حرم امام اول شیعیان کمتر از امامزاده صالح(ع) تهران باشد .


نماز 100 هزار نفری با اتمام کامل صحن و شبستان حضرت زهرا(س )

وی ادامه داد: 100 هزار نفر هم‌زمان می‌توانند در صحن و شبستان حضرت زهرا(س) بعد از اتمام کامل این پروژه نماز بخوانند. این در حالی است که این پروژه بزرگ‌تر از مسجدالحرام است و تمام تلاش ما برای پایان این پروژه تا انتهای سال 96 است

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات افزود: اجرای پروژه صحن عقیله بنی‌هاشم با 160 هزار متر مربع در حال انجام است. این در حالی است که باانجام این پروژه ، 14 برابر به زیربنای حرم  مطهر سید الشهدا (ع) افزوده خواهد شد . پلارک گفت: پروژه صحن عقیله بنی‌هاشم در 5 سال آینده به پایان خواهد رسید .

تاثیرگذاری شبکه بانکی در بازسازی عتبات عالیات

پلارک گفت: مجموعه بانکی که پیشانی کشور است می‌تواند در بازسازی عتبات عالیات تأثیرگذار بوده و نقش‌آفرینی کند و با توجه به اینکه شبکه بانکی ارادت ویژه‌ای به اهل‌بیت(ع) دارد می‌کوشد در بازسازی اعتاب مقدسه فعالیت‌هایی را انجام دهد .

تشکر ویژه از 3 بانک به دلیل نقش‌افرینی در بازسازی عتبات

وی در این نشست به‌طور ویژه از بانک صادرات ایران، بانک گردشگری و بانک قرض‌الحسنه رسالت که در سال‌های اخیر خدمات گسترده‌ای را در امر بازسازی عتبات عالیات انجام داده‌اند تشکر کرد .


 


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها