تماس با ما     درباره ما

یکشنبه - 1398/5/27
نسخه چاپی
صحن و شبستان حضرت زهرا(س) میزبان میلیونی زائران اربعین
جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اشرف : در ایام اربعین سال گذشته بیش از 1,800,000 زائر در صحن حضرت زهرا(س) اسکان یافته و پذیرایی شدند.
« خبر اطلاع رسانی »             1396/6/11 *** 15:35:22             تعداد بازدید: 346

به گزارش تسنیم، رحمان احمدی درباره خدمات ارائه ‌شده به زائران اربعین حسینی در سال 95 و آخرین برنامه‌ریزیها برای اربعین امسال اظهار کرد: سال گذشته با رایزنیهای صورت ‌گرفته تمامی امکانات مناسب اعم از کپسول گاز ، پتو و ...  توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اشرف تحویل موکبهای ایرانی شد و عملکرد آنها نیز در ارائه خدمات به زائران قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه زائران اربعین بعد از سه روز استقرار در کربلا این شهر را ترک کرده و عمده حضور خود را در نجف اشرف می‌گذرانند، گفت: زائران ایرانی به‌د‌لیل امکاناتی نظیر اسکان و تغذیه که در نجف اشرف وجود داشت، روزهای بیشتری را در این شهر حضور می‌یافتند.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اشرف خاطرنشان کرد: سال گذشته اقدامات خدماتی به زائران، دو ماه قبل از اربعین حسینی آغاز شد و امسال نیز برنامه‌های مدونی برای زائران اربعین حسینی در نظر گرفته شده است.

احمدی تصریح کرد: برای اربعین امسال بخش طبقه بالای صحن حضرت زهرا(س) آماده شده که زائران می‌توانند در حین اسکان، گنبد مطهر امیرالمومنین(ع) را رویت کرده و لذت معنوی ببرند.

وی افزود: فعالیتها در صحن و شبستان حضرت زهرا(س) در حال انجام است که کاشی‌کاری و نمای بیرون صحن حضرت زهرا(س) هم تا اربعین حسینی تمام خواهد شد.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اشرف اظهار کرد: اسکان زائران در صحن حضرت زهرا(س) در ایام اربعین امسال بسیار راحت‌تر از سال قبل خواهد بود چراکه اکثر کارها انجام شده و کارگاههای آن نیز جمع‌آوری شده است.

احمدی تصریح کرد: سال گذشته در اوج فعالیتهای اربعین روزانه بیش از 80 هزار غذا بین زائران در صحن حضرت زهرا(س) توزیع شد ضمناً غذاهای پخته ‌شده قبل از حضور انبوه زائران اربعین به پیشقراولان موکب‌ها داده می‌شد.

وی در مورد اسکان و استراحت  زائران اربعین حسینی تصریح کرد: در طول یک ماه بیش از یک میلیون و800 هزار زائر که حداقل شبی 100 هزار نفر در صحن حضرت زهرا(س) سکونت پیدا می‌کردند را پذیرایی کردیم.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اشرف افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اشرف تمرکز 40 روزه‌ای را برای ارائه خدمات به زائران اربعین خواهد داشت، به‌طوری‌ که از هم‌اکنون این ستاد پتوهای توزیعی بین زائران را شسته، بسته‌بندی کرده و در مکانی پاکیزه نگاه می‌دارد.

احمدی توصیه کرد: موکب‌داران نیز امکانات لازم موکبها را همراه خود به عراق آورده و در مورد تغذیه پیش قراولان موکبها هم برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اشرف به صورت سرزده و در طول 24 ساعت در ایام اربعین به موکبها رفته و با زائران موکبها صحبت می‌کنند، گفت: در این بازدیدهای بدون واسطه، کم‌ و کاستیها مشخص می‌شود و دستورات لازم برای رفع مشکلات صادر می‌شود..


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها