تماس با ما     درباره ما

پنج شنبه - 1398/5/31
نسخه چاپی
امکان پرداخت اقساطی نذورات برای توسعه حرم‌های مطهر ویژه بانوان بسیجی
با امضاء تفاهم نامه سه جانبه، بانوان بسیجی می‌توانند با پرداخت اقساطی نذورات، در فیض توسعه حرم‌های مطهر مشارکت نمایند.
« خبر اطلاع رسانی »             1396/6/28 *** 22:52:10             تعداد بازدید: 294
با امضاء تفاهم نامه سه جانبه محقق شد؛ امکان پرداخت اقساطی نذورات برای توسعه حرم‌های مطهر ویژه بانوان بسیجی
 
با امضاء تفاهم نامه سه جانبه میان ستاد بازسازی عتبات، بانک رسالت و سازمان بسیج جامعه زنان کشور، بانوان بسیجی می‌توانند با پرداخت اقساطی نذورات، در فیض توسعه حرم‌های مطهر مشارکت نمایند
  

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، تفاهم نامه اجرایی طرح «بنای نور« با هدف تسهیل مشارکت بانوان و خانواده‌های بسیجی در فیض توسعه حرم‌های مطهر در عراق با حضور حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات، محمدحسین حسین زاده مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت و مینو اصلانی رئیس سازمان بسیج جامعه زنان پیش از ظهر امروز امضاء شد.

براساس این تفاهم نامه، بانوان بسیجی که تمایل دارند در امر مقدس توسعه حرم‌های مطهر مشارکت نمایند می‌توانند به پایگاه‌ها و حوزه های بسیج مراجعه کرده و با اعلام میزان مشارکت و توان بازپرداخت اقساط، نذر خود را یکجا به ستاد عتبات اهداء کرده و اقساط آن را به‌صورت قرض الحسنه(بدون سود) به بانک رسالت پرداخت نمایند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در این مراسم با اشاره به ضرورت‌های بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر گفت: با گذشت بیش از یک دهه از فعالیت ستاد در قالب یک سازمان مردم نهاد و متکی به حمایت‌های محبان اهل بیت، نیازهای اولیه حرم‌ها در امر بازسازی و مرمت ابنیه به اتمام رسیده و اکنون وارد مرحله اجرای طرح‌های توسعه شده است.

پلارک درباره ویژگی های طرح های توسعه در حال اجرا در اعتاب مقدسه اظهار کرد: کارشناسان مسائل عمرانی و مسئولانی که از طرح توسعه حرم مطهر علوی مزین بنام صحن و شبستان حضرت زهرا(س)دیدن کرده‌اند، از سرعت، کیفیت، دقت و زیبایی معماری آن اظهار تعجب می‌کنند.

وی افزود: طرح توسعه حرم مطهر علوی با زیربنای 220هزارمترمربع در حالی مراحل تکمیلی را سپری می‌کند که از نظر فنی و کیفیت ساخت در ارزیابی‌های کشوری و بین المللی مانند انجمن بتن، حائز رتبه برتر شده است.

وی دیگر طرح بزرگ در حال اجرا را پروژه توسعه حرم مطهر امام حسین(ع) اعلام کرد و گفت: عملیات اجرایی فاز نخست این طرح مزین بنام صحن عقیله بنی‌هاشم(س) در مکانی در حال اجراست که واقع عاشورا در آن واقع شده و از این رو برای تبرک نام مبارک حضرت زینب(س) بر آن نهاده شده است.

وی با بیان اینکه هر دو طرح بزرگ توسعه در حال اجرای در عتبات بنام دو بانوی بزرگوار  اسلام است، به نقش بانوان در پشتیبانی از دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: باور داریم که در این عرصه نیز زنان ایران اسلامی و به‌ویژه بانوان بسیجی می‌توانند نام خود را در زمره بانوان عاشورایی ثبت کنند.

حسین زاده مدیرعامل بانک رسالت نیز در این مراسم گفت: بانک رسالت آماده است تا با همکاری پایگاه‌ها و حوزه‌های بسیج به میزان تقاضا و توان بازپرداخت بانوان بسیجی متقاضی، نذر تعهد شده را به حساب ستاد بازسازی عتبات واریز کرده و سپس، گیرنده این تسهیلات قرض الحسنه، اقساط آن را به بانک بازپرداخت کند.  

اصلانی رئیس سازمان بسیج جامعه زنان نیز از بانوان بسیجی علاقه مند برای مشارکت در فیض توسعه اعتاب مقدسه خواست تا برای انجام مراحل اداری و ثبت نام در طرح«بنای نور» به پایگاه‌ها و حوزه‌های بسیج مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: براساس تفاهم نامه امضاء شده نیازی به مراجعه حضوری متقاضیان به شعب بانک رسالت نیست و تنها کافی است با ثبت نام در پایگاه بسیج واعلام میزان مشارکت و توان بازپرداخت اقساط در این امر مقدس مشارکت کنند.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها