تماس با ما     درباره ما

شنبه - 1398/5/26
نسخه چاپی
همایش شیر خوارگان حسینی -1396
در همایش شیرخوارگان حسینی کرج مطرح شد؛ تلفیق شهدا با محرم حماسه دفاع مقدس را رقم زد/ عاشورا بار تمام هستی را به دوش می کشد
« خبر فعالیت ها »             1396/6/31 *** 15:59:8             تعداد بازدید: 368
در همایش شیرخوارگان حسینی کرج مطرح شد؛
تلفیق شهدا با محرم حماسه دفاع مقدس را رقم زد/ عاشورا بار تمام هستی را به دوش می کشد

 
همنوایی شیرخوارگان مهدوی با شیرخوار حسینی/ صدای لالایی رباب در البرز پیچید + تصاویر
 
حجت الاسلام عظیمی زاده درهمایش شیرخوارگان حسینی که پیش از ظهر امروز(جمعه 31 شهریور) در مصلی کرج برگزار شد اظهار داشت: تقارن آغاز هفته دفاع مقدس امسال با محرم الحرام بسیار ارزشمند است.


وی افزود: شهدای ایران در تلفیق با محرم حسین(ع) حماسه دفاع مقدس را رقم زدند و این فرهنگ امروز موجب حماسه آفرینی رزمندگان اسلام در یمن عراق و سوریه شده است.

امام جمعه ماهدشت با اشاره به منزلت ماه محرم تصریح کرد: نخستین عنصر حیاتی این ماه محزون زمین کربلا است که خداوند شرافت آن را در مقایسه با مکه به منزله قرارگرفتن نوک سوزن آبی در مقابل دریا عنوان کرده است.

حجت الاسلام عظیمی زاده افزود: دومین عنصر حیات بخش محرم وقوع عاشورا درقطعه ای از زمان است.

وی با بیان اینکه عاشورا بار تمام هستی را به دوش می کشد تصریح کرد: اگر قیام امام حسین (ع) نبود زحمات تمام انبیا به هدر می رفت.

حجت الاسلام عظیمی زاده در بخش دیگر سخنان خود نیروی انسانی متعهد و مومن را سومین عنصر حیات بخش به ماه محرم معرفی کرد و گفت: حیات اسلام از سرمایه های انسانی عاشورا نشأت گرفته است.

امام جمعه ماهدشت با نام بردن از علی اضعر(ع) حضرت قاسم(ع) و عباس(ع) حرکت آنان در عاشورا را جلوه مقاومت اسلامی خواند و افزود: اهل بیت و یاران امام حسین(ع) از عناصر حیات بخش و اثرگذار عاشورا هستند و امتداد مقاومت در مسیر حقشان در سوریه یمن و عراق در حال انجام است.

حجت الاسلام عظیمی زاده در پایان با اشاره به اینکه شیرخوارگان حاضر در همایش روحی عاشورایی پیدا می کنند گفت: امروز با بهره از فضای مجازی باید این پیام را به جهانیان مخابره کنید که پاسداری از فرهنگ عاشورا با جان ایرانیان عجین شده است.
تعدادی از بانوان خادمه ستاد بازسازی کرج ، در همایش امروز کرج ،نذورات و هدایای مردم را برای بازسازی عتبات جمع آوری نمودند .

تصاویری از این همایش باشکوه در کرج - اشتهارد و فردیس را در ادامه مشاهده می کنید:

 


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها