تماس با ما     درباره ما

پنج شنبه - 1398/5/31
نسخه چاپی
ستاد بازسازی عتبات مهاجرین افغانستانی
ستاد بازسازی عتبات مهاجرین افغانستانی در استان البرز تاسیس و آغاز به کار نمود .
« خبر اطلاع رسانی »             1396/7/11 *** 21:28:1             تعداد بازدید: 296

حجت الاسلام سید سرور هاشمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز جای امام خمینی (ره ) و شهدا خالی است تا ببینند که مقلدین امام (ره) و شیعیان عاشقانه در عتبات عالیات کار می کنند.
وی اظهار داشت: برای تحقق منویات مقام معظم رهبری و آموزه های دینیمان که جز افتخار خدمت به مکتب اهل بیت (ع) نداریم، با ابتکار ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز افتخار مشارکت در امر بازسازی عتبات عالیات را داریم.
وی با بیان اینکه این نخستین ستاد بازسازی عتبات عالیات مهاجران افغانستانی در ایران است ، اظهار داشت: برای جلب مشارکت مهاجرین حدود یکسال همایش های مختلفی برگزار کردیم که غیر از مشارکت در بازسازی عتبات کارهای فرهنگی هم انجام می شود.
وی افزود: از جمله این اقدامات فرهنگی اعزام کاروان زیارتی خواهران توسط ستاد است که به جز ایجاد شادمانی که در بین خانواده های مهاجر کرده، با بازگویی این اقدامات اثرات مثبت عملکرد ستاد بازسازی در دل های مهاجرین نقش می بندد.
هاشمی بیان داشت: با تفرقه ای که دشمنان درصدد هستند بین علمای شیعه و شیعیان و همچنین بین مهاجرین و جمهوری اسلامی ایجاد کنند ما می توانیم از طریق اهل بیت (ع) و کار کردن در مسیر اهل بیت (ع) تمام تبلیغات سوء دشمنان را خنثی کنیم.
وی گفت: ما در ابتدای کار هستیم و هنوز مکان مناسبی برای استقرار ستاد بازسازی عتبات عالیات مهاجرین وجود ندارد، ضمن اینکه هیچ رسانه ای نیز در اختیار نداریم و از رسانه ها انتظار داریم که ستاد بازسازی عتبات عالیات مهاجرین را در بین مهاجرین جا بیندازند.
وی افزود: ما انتظار داریم که کار این ستاد با کمک رسانه و تبلیغات حالت رسمی پیدا کند، زیرا در بین شیعیان افغانستانی علیه ایرانیان تبلیغات منفی زیادی می شود که پول افغانستانی ها روانه ایران می شود در حالیکه این ستاد برای اهل بیت (ع) کار می کند.
هاشمی به کمک های مهاجرین افغانستانی در امر بازسازی عتبات اشاره کرد و اظهار داشت: از ابتدای تاسیس این دفتر تا کنون مهاجرین مستقر در استان البرز حدود 35 میلیون تومان برای بازسازی عتبات عالیات جمع آوری کرده اند و حدود 40 میلیون تومان نیز برای موکب های راه اندازی شده در ایام اربعین نیز نذورات خود را اهدا کرده اند.
وی اضافه کرد که در مجموع حدود 200 خانوار که جمعیتی بالغ بر 70-60 هزار نفر از مهاجرین را تشکیل می دهند در امر بازسازی و نذورات همیاری و مشارکت کرده اند.
خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشاردهنده:محمد عزیزپور

نقل از : سایت ستادبازسازی عتبات عالیات استان البرز


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها