تماس با ما     درباره ما

سه شنبه - 1398/5/29
نسخه چاپی
هفتمین همایش یاوران حسینی
هفتمین همایش یاوران حسینی توسط خادمین ستاد بازسازی عتبات عالیات کرج عصر روز دوشنبه سوم مهرماه جاری برگزار شد .
« خبر فعالیت ها »             1396/7/11 *** 22:0:37             تعداد بازدید: 441

هفتمین همایش یاوران حسینی توسط خادمین ستاد بازسازی عتبات عالیات کرج عصر روز دوشنبه سوم مهرماه جاری برگزار شد .

دراین همایش که با حضور اقشار مختلف مردم ولایتمدار کرج و استان البرز و مسولین استانی و شهری برگزار شد حجت الاسلام سید مرتضی حسینی سخنرانی نمودند . در مورد هدف عالی از تشکیل ستاد و عملکرد خوب آن و اهمیت زیارت و تعمیر و بازسازی و ایجاد امکانات بهتر و بیشتر برای زائرین ، سخنان مبسوطی ایراد نمودند . مداح اهل بیت سید امیر حسینی نیز در عزای سید و سالار شهیدان مرثیه سرایی نمودند .

 گروه پرچم این ستاد نیز بااهتزاز  پرچم مقدس حرم حسینی در محل برگزاری همایش و ترتیب زیارت حضار از پرچم مطهر حرم حضرت ابالفضل العباس (ع) شوری وصف ناپذیر به جلسه بخشیدند .

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از البرز، جعفریعقوبی‌مرام، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کرج، با اشاره به انجام اقدامات خوب شهروندان کرجی در بازسازی عتبات عالیات، اظهار کرد: اینکه در شرایط اقتصادی کشور و وضعیت معیشتی مردم، نذورات مانند سال های گذشته به راحتی جمع‌آوری می‌شود نشان از اعتقادات قوی مردم است .

 

وی در ادامه با بیان اینکه دو درب از دربهای حرم  امام‌زاده آقا سیدمحمد در کرج ساخته می‌شود، عنوان کرد: ستاد شهرستان کرج، ستاد مرکزی استان البرز است که مانند هر سال از آن انتظار می رود تا سهمیه خود را در امر بازسازی عتبات جمع آوری و محقق کند .

این مسئول در ادامه با بیان اینکه کارگروه‌های مختلفی از جمله کارگروه آموزش و پرورش، اصناف و غیره تشکیل شده است، تاکید کرد: امید داریم با تشکیل کارگروه‌ها و اقدامات مختلف، بتوانیم گامهای هرچه بیشتر و موثر تر در جهت اهداف عالیه ستاد بازسازی در امر بازسازی و توسعه حرمهای ائمه (علیهم السلام) برداریم .

یعقوبی‌مرام با بیان اینکه هرساله بخش زیادی از هدایا ونذورات مردمی از طریق گروه امور  بانوان جمع‌آوری می‌شود، خاطرنشان کرد: امید داریم بتوانیم برای پیاده روی اربعین از امکانات شهری نیز استفاده کنیم .

وی با اشاره به اینکه مجموعه همایش‌های یاوران حسینی در راستای تحقق اهداف ستاد بازسازی عتبات عالیات برگزار می‌شود، بیان کرد: هدف ستاد بازسازی عتبات عالیات  ترویج و توسعه فرهنگ تشیع و اعزام نیروهای متخصص برای ساخت حرمها وجمع‌آوری نذورات شهروندان برای بازسازی عتبات است .

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کرج با اشاره به اینکه این همایش هفتمین همایش برگزار شده در این شهرستان است، خاطرنشان کرد: طبق مصوبات موجود سهمیه براورد شده امسال شهرستان کرج برای بازسازی عتبات عالیات، یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان است که از این مبلغ تاکنون ۶ میلیارد ریان جمع‌آوری شده است و انشاالله بقیه این سهمیه نیز تا پایان ماه‌های محرم و صفر جمع‌آوری خواهد شد.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها