تماس با ما     درباره ما

سه شنبه - 1398/5/29
نسخه چاپی
کمک به زلزله زدگان توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات
« خبر اطلاع رسانی »             1396/8/24 *** 15:38:51             تعداد بازدید: 297

حسن پلارک مسئول ستاد مشارکت‌های مردمی ستاد مرکزی اربعین در گفت‌وگو با (ایکنا) با اشاره به اینکه تجربه حضور در زلزله‌های بزرگ از جمله رودبار و بم را داشته است، گفت: مردم امکانات سیستماتیک و امکانات توزیع مناسب کمک ها را ندارند و ما احساس کردیم برای اینکه مشارکت‌های مردمی به صورت بهتری توزیع شود و مشکل گرسنگی و نیازهای تغذیه مردم آسیب دیده رفع شود، می‌توان از ظرفیت موکب‌ها که تجربه پخت گسترده غذا را در شرایط سخت دارند استفاده کرد.

وی ادامه داد: بر این اساس موکب‌های داوطلب با کمک ستاد بازسازی در حال اعزام به مناطق زلزله زده هستند تا غذای گرم تهیه و در اختیار مردم قرار دهند. حداقل ۱۰ موکب و هر موکب تا پنج هزار نفر غذا برای حداقل ۱۰ روز(۵۰ هزار غذای گرم در روز) پخت خواهد شد. با استاندارهای مناطق آسیب دیده نیز هماهنگ شده و مقرر شد که مواکب مستقر شوند و پخت را انجام دهند. اگر جیره خشک هم در اختیار هلال احمر نبود ستاد بازسازی تأمین مواد غذایی را تقبل خواهد کرد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به اینکه موکب‌ها امکاناتی مثل آشپزخانه های سیار، وسایل و تجهیزات برپایی چادرهای محل پخت، سروریس های بهداشتی سیار، نانوایی، آشپزخانه های سیار و ... را دارند، اظهار کرد: البته با توجه به اینکه همه این تجهیزات با نذورات مردمی برای مراسم مذهبی خریداری شده است باید از مراجع تقلید اجازه استفاده از آنها در بحران‌ها را بگیریم. البته با توجه به اینکه همه مراجع اعلام کرده‌اند می‌توان از سهم امام برای زلزله زدگان استفاده کرد تقریباً مطمئن هستیم که این اجازه را دریافت خواهیم کرد اما فعلاً موکب‌هایی که از وجوهات مردمی خریداری نشده به مناطق زلزله زده اعزام می‌شوند.

وی اذعان کرد: باید از اول وقوع بحران برای کمک وارد شده و حداقل مشکل غذای مردم را حل می‌کردیم.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها