تماس با ما     درباره ما

پنج شنبه - 1398/5/31
نسخه چاپی
فراخوان ستاد بازسازی عتبات سوریه از مردم برای مشارکت
طرح ساخت مهمانسرای این حرم مطهر با 35درصد پیشرفت فیزیکی اکنون به مرحله اجرای سقف طبقه اول رسیده است.
« خبر فعالیت ها »             1396/9/22 *** 21:36:18             تعداد بازدید: 389
فراخوان ستاد بازسازی عتبات سوریه از مردم برای مشارکت/ساخت مهمانسرای حرم حضرت زینب(س) به مرحله اجرای سقف رسید
 
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات سوریه با دعوت از مردم و خیرین برای مشارکت در فیض بازسازی و توسعه حرم حضرت زینب(س) گفت: طرح ساخت مهمانسرای این حرم مطهر با 35درصد پیشرفت فیزیکی اکنون به مرحله اجرای سقف طبقه اول رسیده است
  

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، علیرضا اکبری گفت: با عنایت ائمه اطهار و به برکت خون شهدای مدافع حرم، موانع حضور و فعالیت ستاد بازسازی عتبات در حرم حضرت زینب(س) برطرف شده و هم اکنون عملیات بتن ریزی ستون‌های طبقه اول و دوم و اجرای سقف طبقه همکف مهامانسرای حرم در حال انجام است.

وی با ابراز امیدواری در خصوص بازشدن مجدد راه برای حضور زائران ایرانی در این حرم مطهر افزود: مضیف و مهمانسرای حرم حضرت زینب(س) ساختمانی سه طبقه با یکهزارو500مترمربع زیر بنا است که طبقه زیر زمین، جهت ابنارمواد غذایی و سرخانه، طبقه همکف جهت آشپزخانه و پخت غذا و طبقه اول جهت مهمانسرا و سالن پذیری طراحی شده است که به سرعت در حال پیشرفت کار هستیم.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود این طرح که با همت کارشناسان و نیروهای فنی اعزامی از ستاد بازسازی عتبات استان خوزستان در حال اجراست، با پشتیبانی و حمایت‌های مردم و خیرین، پیش از نیمه دوم سال آینده به بهره‌برداری برسد.

اکبری در خصوص سایر طرح های در دست اجرا در سوریه اظهار کرد: در ایوان‌های حرم مطهر حضرت زینب(س) نیز، استادکاران هنرمند ایرانی مشغول گچ‌کاری و گچ‌بری‌های زیبا با اجرای 36گل سقفی هستند.

وی افزود: همچنین دو حجره ویژه کفشداری نیز در حرم مطهر در حال ساخت است که کار کاشی‌کاری و سنگ کاری آنها به اتمام رسیده و بزودی در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات سوریه تصریح کرد: طی چند سال جنگ و جنایات عناصر تکفیری، ساختمان های بسیاری در اطراف حرم تخریب شده بود، لذا یکی از اقدامات صورت گرفته در این مدت برداشت و جمع‌آوری حدود 100هزار مترمکعب نخاله ساختمانی اطراف حرم مطهر بود.

وی به یکی دیگر از اقدامت در حال اجرا در منطقه زینبه اشاره کردو گفت: با هدف زدودن گرد و غبار مظلومیت حرم مطهر و مناطق اطراف آن، بوستانی به مساحت یکهزارو200مترمربع با همکاری شهرداری مشهد در حال احداث و نهال‌کاری است.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها