امروز:

استان محروم خراسان جنوبی پیشتاز در بازسازی عتبات
مردم دوست دار اهل بیت این استان محروم و کم‌برخوردار، از آغاز امسال 2 میلیاردو500 میلیون تومان برای بازسازی عتبات عالیات کمک کرده اند.
« خبر اطلاع رسانی »             1396/10/23 *** 18:38:53             تعداد بازدید: 288

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خراسان جنوبی گفت: مردم دوست دار اهل بیت این استان محروم و کم‌برخوردار، از آغاز امسال 2 میلیارد و 500 میلیون تومان برای بازسازی عتبات عالیات کمک کرده اند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، موسی جوینده گفت: پیش‌بینی اولیه مشارکت مردمی استان برای امسال3 میلیارد تومان است که با توجه به استقبال چشمگیر محبان اهل بیت علیهم السلام برآورد می‌شود به 4 میلیارد تومان برسد.

خراسان جنوبی سال گذشته با کمک 6 میلیارد تومانی مردم، رتبه اول کشور را در بازسازی عتبات عالیات داشت.

جوینده افزود: تامین 100 هزار مترمربع سنگ صحن حضرت فاطمه زهرا (س) در نجف اشرف یکی از تعهدات خراسان جنوبی است که تاکنون 90 درصد آن محقق شده است.

وی تامین سنگ صحن حضرت زینب (س) در کربلای معلی و صحن های صاحب الزمان، امام رضا(ع) و امام علی(ع) در کاظمین را ازجمله تعهدات خراسان جنوبی عنوان کرد که با کمک مردم در دست اجراست.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان با اشاره به نقش زنان در بازسازی عتبات عالیات گفت: 14 هزار قالیباف زن در خراسان جنوبی برای عتبات عالیات فرش می بافند و 40 درصد نذورات نیز با تلاش بانوان جمع آوری می شود.

جوینده از مسئولان ستادهای عتبات عالیات شهرستانی خواست عملکرد خود را برای مردم شرح دهند تا چگونگی هزینه کرد نذورات برای مردم شفاف سازی شود.