تماس با ما     درباره ما

یکشنبه - 1398/3/26
نسخه چاپی
کمک‌های خیرین برای بازسازی عتبات کارخانه‌های کشور را احیاء کرد
کمک‌های خیرین برای بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر در دوره رکود، جان تازه‌ای به معادن و کارخانه‌های سیمان و فولاد کشور بخشید.
« خبر فعالیت ها »             1396/11/14 *** 19:1:23             تعداد بازدید: 299
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به تامین مصالح پروژه‌های اعتاب مقدسه از ایران گفت: کمک‌های خیرین برای بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر در دوره رکود، جان تازه‌ای به معادن و کارخانه‌های سیمان و فولاد کشور بخشید
  

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، حسن پلارک در جریان بازدید از مراحل پیشرفت اجرای طرح توسعه حرم مطهر علوی افزود: وجوهاتی که خیرین و مردم دوست‌دار اهل بیت اهداء می‌کنند، صرف خرید انواع مصالح از کارخانه‌های کشور می‌شود، به این ترتیب برکت کمک‌های خالصانه اراداتمندان به اهل بیت به چرخه اقتصاد کشور رونق داده و نقش موثری در ایجاد اشتغال برای جوانان دارد.

وی با بیان اینکه مردم استان‌های کم برخوردار و اقشار کم‌درآمد جامعه بیشترین سهم را در اهداء کمک‌های مردمی دارند گفت: طی یک دهه فعالیت ستاد بازسازی عتبات، بسیاری از هنرهای دستی مانند قلمزنی، خاتم‌کاری، میناکاری، درودگری و مهارت‌های فنی مانند ساخت ضریح که در حال فراموشی بود، به برکت همین کمک‌های اقشار محروم دوباره احیاء شد.

وی توسعه 20برابری حرم مطهر علوی را یادگار تاریخی ایرانیان در اعتاب مقدسه دانست و گفت: با تلاش و خلوص نیت تمامی دست‌اندرکاران اجرایی و حمایت‌های خیرین، این طرح که مزین بنام صحن و شبستان حضرت زهرا(س) می‌باشد، با سرعت و دقت در حال تکمیل است.

پلارک افزود: با بهره‌بردای کامل از صحن و شبستان حضرت زهرا(س)، بارگاه حرم امیر مومنان که چند قرن به شکل کنونی بود، بیش از 20برابر توسعه پیدا می‌کند از این رو این طرح بزرگ در تاریخ اعتاب مقدسه به‌عنوان نشانی از اردات شیعیان ایرانی به‌ یادگار خواهد ماند.

وی تصریح کرد: به اذعان کارشناسان، این طرح از نظر نوع خاص معماری، هنرهای استفاده شده، مصالح به‌کار گرفته شده، نوع تاسیسات فنی، استانداردهای اجرایی و ... مشابهی در ایران و حتی منطقه ندارد.

وی با بیان اینکه با گذشت 4سال، این طرح بزرگ بیش از 80درصد پیشرفت فیزیکی داشته است اظهار کرد: براساس برنامه زمانبندی شده، عملیات اجرایی بخش زیارتی طرح تا پایان امسال به اتمام می‌رسد و بخش غیرزیارتی نیز عید غدیر سال آینده به پایان می‌رسد.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها