تماس با ما     درباره ما

یکشنبه - 1398/3/26
نسخه چاپی
بازدید رئیس ستاد بازسازی عتبات از پیشرفت طرح توسعه حرم امام حسین علیه السلام
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از مراحل پیشرفت فاز نخست طرح توسعه حرم امام حسین(ع) دیدن کرد.
« خبر فعالیت ها »             1396/11/18 *** 15:27:9             تعداد بازدید: 283
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از مراحل پیشرفت فاز نخست طرح توسعه حرم امام حسین(ع) دیدن کرد
  

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، با تکمیل و بهره‌برداری از فاز اول طرح توسعه حرم مطهر سیدالشهدا(ع) که بنام صحن حضرت زینب(س) در حال اجراست، 14برابر به وسعت کنونی این حرم مطهر افزوده می‌شود.

ستاد بازسازی عتبات عالیات طرح توسعه ۳۸ هکتاری را طراحی کرده است که براساس آن در اطراف حرم امام حسین(ع) سه صحن احداث می‌شود.در مرحله اول؛ فقط نیمی از صحن حضرت زینب(س) و امام حسین(ع) با عنوان پروژه صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س) ساخته می‌شود.

با توجه به زمین‌های تملک شده از سوی عتبه حسینی، در فاز نخست زمینی به مساحت حدود  5 هکتار تحویل ستاد بازسازی عتبات عالیات شده و عملیات اجرایی آن از حدود دو سال پیش آغاز شده است.

با توجه به بالا بودن سطح آب‌های زیر زمینی در کربلا، باید پیش از انجام عملیات گودبرداری، محدوده اجرای پروژه تبدیل به یک استخر خشک می‌شد.به این منظور متخصصان ایرانی با استفاده از دستگاه‌های هیدروفرز در حال ایجاد دیوار آب‌‌بند به عمق بیش از 30و عرض یک متر در محدوده پروژه هستند.

با تکمیل صحن عقیله بنی هاشم(س) که برنامه 6 ساله برای آن در نظر گرفته شده است، حدود ۲۳۰ هزار متر بنا در اختیار حرم مطهر قرار می‌گیرد.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها