تماس با ما     درباره ما

پنج شنبه - 1398/5/31
نسخه چاپی
کمک شیعیان امریکا، کویت، ترکیه، آذربایجان به بازسازی عتبات عالیات
قسمتهایی از سخنان معاون هماهنگی و مشارکتهای مردمی ستاد باز سازی عتبات عالیات کشور
« خبر فعالیت ها »             1396/12/6 *** 23:50:46             تعداد بازدید: 345

قسمتهایی از سخنان معاون هماهنگی و مشارکتهای مردمی ستاد باز سازی عتبات عالیات کشور :

                   بازگشت 80درصد نذورات هزینه شده ایرانی‌ها برای بازسازی عتبات به کشور                                                                    
افضلی با بیان اینکه توسعه حرم‌های اهل بیت (ع) در عراق توسط کارگران و مهندسان ایرانی‌ها با جدیت خاصی در حال پیگیری است اظهار داشت: 80 درصد از پولی که ایرانی‌ها برای بازسازی عتبات عالیات نذر می کنند به کشور باز می‌گردد چرا که در بازسازی‌ها باید مصالح ساختمانی و تجهیزات تهیه کرد که تمامی آنها از کشورمان تهیه و به عراق فرستاده می‌شود .         

                                  تیر ماه سال 97 بهره‌برداری کامل از صحن حضرت زهرا (س)
وی گفت: انشاالله تا دو یا سه ماه آینده صحن و شبستان حضرت زهرا (س) در نجف اشرف به بهره‌برداری می‌رسد و تا تیرماه سال آینده هم به صورت کامل تحویل تولیت محترم می شود.
معاون هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات در مورد فعالیت‌های مدنظر در شهر کربلای معلی نیز توضیح داد:  اقدامات توسعه‌ای صحن حضرت زینب (س) در کربلا آغاز شده که هم اکنون دیوار آب بند آن تمام و در حال حاضر خاکبرداری آن شروع شده است ضمن اینکه قرار است عملیات خاکبرداری این صحن با برآورد حدود 10 میلیارد با همکاری کارمندان و اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات در وزارت جهاد کشاورزی و همچنین باغداران و کشاورزان انجام شود.
افضلی افزود: همچنین آنها تعهد کرده‌اند که ساخت دو درب و 800 میلیون تومان هزینه تامین لوسترهای صحن حضرت زهرا (س) را قبول کنند.

 

                                            مشارکت بانوان بسیجی در بازسازی عتبات عالیات
افضلی افزود: البته مسئولان ارشد بسیج جامع زنان اعلام کردند که صحن حضرت زینب (س) در کربلا با مشارکت اعضای بسیج بانوان کشور ساخته خواهد شد که  بر همین اساس سازمان بسیج مستضعفین بانوان بسیجی را به بانک قرض الحسنه رسالت معرفی و آنها به وی وام بدون کارمزد و بدون ضمانت به شرط واریز به حساب ستاد بازسازی عتبات عالیات می‌دهد و بانوی بسیجی قسط‌ های این وام را پرداخت می‌کند.  

معاون هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار کرد: مدیریت ایرانیان خارج از کشور استقبال زیادی از طرح‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات کرده‌اند به طوری که طرح درختکاری از نجف تا کربلا با تعهد مالی آنها برنامه‌ریزی و کارهای مطالعاتی آن در حال انجام است. وی افزود: این برنامه در حالی است که نمایندگان ایرانیان خارج از کشور هر روز با ما تماس گرفته و نوع درخت و مشخصات دیگر طرح را جویا می‌شوند.
کمک شیعیان امریکا، کویت، ترکیه، آذربایجان به بازسازی عتبات عالیات
افضلی توضیح داد:همچنین یک خیّر امریکایی بنا دارد در بخش دیگری از طرح‌های توسعه حرم‌های اهل بیت کمک حال ستاد بازسازی عتبات عالیات باشد.
وی خاطرنشان کرد: شیعیان امریکا، کویت، ترکیه، آذربایجان و ... علاقه زیادی برای پذیرفتن بخش‌ یا بخش‌هایی از طرح‌‌های توسعه‌ای در عتبات عالیات دارند.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها