تماس با ما     درباره ما

سه شنبه - 1398/5/29
نسخه چاپی
افتتاح صحن و شبستان حضرت زهرا(س) در عید غدیر خم
افتتاح صحن و شبستان حضرت زهرا(س) در عید غدیر خم/آغاز طرح توسعه حرم امامین عسکرین در سال جدید.
« خبر اطلاع رسانی »             1397/1/10 *** 21:56:4             تعداد بازدید: 169
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از افتتاح صحن و شبستان حضرت زهرا(س) در ایام عید غدیر خم خبرداد و گفت: سایر پروژه‌ها همانند توسعه حرم امامین عسکرین(ع) نیز در سال ۹۷ انجام می‌پذیرد
  

حسن پلارک در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره برنامه‌‌های انجام گرفته در سال 96 اظهار کرد: یکی از مهمترین برنامه‌ها، پایان طرح توسعه اولیه حرمین امامین جوادین(ع) بود که با این پروژه، دو شبستان به بخش زیارتی صحن و حرم مطهر اضافه شد.

وی ادامه داد: بازسازی و طلاکاری کلی ایوان باب المراد و باب القبله و باب القریش نیز در حرم مطهر امامین جوادین(ع) نیز به دست متخصصان انجام گرفت.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: یکی دیگر از عمده برنامه‌های سال 96 ترمیم گنبد امام علی (ع) بود که این کار نیز با همت و تلاش متخصصان صورت گرفت.

پلارک به برخی پروژه‌های اجرایی سال 97 اشاره کرد و گفت: برخی پروژه‌ها همانند صحن و شبستان حضرت زهرا(س) در نجف اشرف سال 97 به پایان می‌رسد.

وی تصریح کرد: صحن و شبستان حضرت زهرا(س) در ایام عید غدیر خم به صورت کامل افتتاح می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خاطرنشان کرد: فازهای بخش‌ نخست زیارتی صحن حضرت زهرا(س) سال گذشته افتتاح و در اختیار زائران قرار گرفت و باقی بخش‌ها نیز به مرور به روی زائران بازگشایی شد.

پلارک توضیح داد: کارهای پروژه صحن و شبستان حضرت زهرا(س) تقریبا به اتمام رسیده و فقط برخی بخش‌های زیرساختی همانند برق رمپ‌ها و پله برقی‌ها باقی‌ مانده که این مهم نیز در روزهای آتی به پایان می‌رسد تا این صحن به صورت کامل در اختیار زوار قرار گیرد.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار کرد: طرح توسعه حرم امامین عسکرین(ع) در سال 97 انجام می‌گیرد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: در سال 96 توافقات اولیه این طرح صورت گرفت و سایر کارهای عملیاتی برای طرح توسعه طی امسال صورت می‌گیرد؛ با اجرای این طرح 3 مرحله‌ای در حدود 300 متر به صحن و حرم اضافه می‌شود که باعث افزایش گنجایش زائران خواهد.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها