تماس با ما     درباره ما

شنبه - 1398/5/26
نسخه چاپی
فتوای آیات عظام تقلید برای اختصاص قسمتی از خمس برای کمک به سیلزدگان
« خبر اطلاع رسانی »             1398/1/24 *** 22:27:42             تعداد بازدید: 156

دفتر آیت‌الله العظمی جوادی آملی از اجازه این مرجع تقلید برای پرداخت از ثلث سهمین مبارکین به سیل‌ زدگان خبر داد.

‌به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اسرا، اطلاعیه دفتر آیت الله جوادی آملی در خصوص اختصاص یک سوم از سهمین مبارکین به سیل‌زدگان کشور به این شرح است:

«بسمه تعالی

در پی وقوع حادثه تلخ جاری شدن سیل در نقاط مختلف کشور، آیت الله العظمی جوادی آملی اجازه فرمودند که مؤمنین، می‌توانند ثلث سهمین مبارکین را به سیل زدگان تمامی مناطق، پرداخت نمایند.»

فتوای آیت الله العظمی صافی گلپایگانی :

در اطلاعیه دفتر آیت الله صافی آمده است: « در پی واقعه تاسف بار سیل در نقاط مختلف کشور،  ایت الله صافی ضمن اظهار همدردی با حادثه دیدگان عزیز ، اجازه فرمودند که مومنین محترم مجاز به پرداخت از ثلث سهم مبارک امام علیه السلام به سیل زدگان تمامی مناطق، می باشند.» همچنین هیات های همراه با بسته های مورد نیاز آنها از طرف دفتر معظم له به مناطق مذکور اعزام شده و خواهند شد.

 

فتوای آیت الله العظمی  مکارم شیرازی :

این اتفاقات اخیر یک امتحان بزرگ برای ملت ایران است و باید در این امتحان همگی سربلند بیرون بیایند و نباید این مشکلات باعث شود که برخی نا امید شوند.

وی افزود: دولت، سپاه و ارتش دست به دست هم برای کمک به مردم سیل زده در تلاش هستند، ولی تا همکاری عموم مردم نباشد، مشکلات مردم حل نخواهد شد.

این استاد برجسته حوزه اظهار کرد: بنده این اجازه را صادر کردم که مردم می‌توانند یک سوم کل وجوهات را برای کمک به مردم سیل زده بپردازند، همچنین افراد می‌توانند رد مظالم یا زکات خود را در کمک به مردم سیل زده پرداخت کنند.

فتوای آیت الله العظمی سیستانی:

آیت الله «سید جعفر سیدان» نماینده حضرت آیت الله «سید علی سیستانی» از مراجع عظام تقلید در مشهد در پاسخ به نامه جمعیت هلال احمر خراسان رضوی درباره مجوز اختصاص نیمی از سهم امام به سیل‌زدگان تأکید کرد، مطابق با اجازه این مرجع تقلید، می توان به مقدار نصف سهم مبارک امام را برای کمک به سیل زدگان کشورمان اختصاص داد.

به دنبال درخواست جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی برای اختصاص بخشی از وجوهات شرعیه سهم مبارک حضرت بقیه الله الاعظم به موضوع کمک رسانی آسیب دیدگان به ویژه برای مردم خسارت دیده لرستان، گلستان، خوزستان و فارس که خطاب به آیت الله «سید جعفر سیدان» نماینده آیت الله سیستانی نوشته شد، اجازه بهره گیری از این بخش از وجوهات صادر شد.

 

آیت الله العظمی نوری همدانی :

این مرجع تقلید شیعیان گفتند: کمیته امداد و هلال احمر مشغول جمع آوری کمک‌ها هستند اما مسوولان محترمی هم که در تلاش هستند باید به کار خود شدت دهند و با یک مدیریت متمرکز و با یک وحدت کار، کمک رسانی را انجام دهند و دولت محترم هم هرچه سریعتر خسارت ها را برآورد و جبران نمایند تا تسکین بر درد و رنج و غم این عزیزان باشد ان شاء‌الله.

آیت‌ الله نوری همدانی مبلغ یک میلیارد ریال از طریق کمیته امداد به سیل زدگان کمک نموده و برای مقلدان محترم یک سوم از سهم مبارک اجازه مصرف در این مورد را دادند.

 
 

تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها