تماس با ما     درباره ما

جمعه - 1398/1/2
نسخه چاپی
روزانه 15 تریلی مصالح وارد صحن حضرت زهرا (س) می‌شود.
اکثر ابزار و مصالح استفاده شده در این طرح از ایران تامین شده است بیشتر ابزار و مصالح از کشورمان خریداری و تامین می‌شود.
« خبر فعالیت ها »             یکشنبه، 1397/2/30 *** 18:40:27             تعداد بازدید: 271

حامد امیری مدیر پروژه صحن حضرت زهرا(س) که اصحاب رسانه را در بازدید این طرح همراهی می‌کرد با اشاره به اینکه این صحن در مساحتی بالغ بر 220 هزار مترمربع زیربنا پیش بینی شده است اظهار داشت: مساحت بخش زیارتی صحن حضرت زهرا(س) 100 هزار مترمربع و بخش غیرزیارتی نیز حدود 120 هزار مترمربع است.

در ادامه ایشان اظهار داشتند که :اکثر ابزار و مصالح استفاده شده در این طرح از ایران تامین شده است گفت: بیشتر ابزار و مصالح از کشورمان خریداری و تامین می‌شود البته برخی از مصالح که مشابه داخلی ندارند مثل چیلر را با توجه به نیاز و کاربری از عراق خریداری کردیم. همچنین بیش از یک هزار و 200 نیروی کار ایرانی در اینجا فعالیت می‌کنند تا از این طریق گامی به سوی اشتغال زایی در کشور برداشته باشیم.

مدیر پروژه صحن حضرت زهرا(س) با بیان اینکه روزانه 15 تریلی مصالح وارد صحن می‌شود تصریح کرد: 70 درصد از مصالح داخلی استفاده می‌شود به طوری که سنگ کاشی و سرامیک و سایر محصولات از بخش خصوصی تامین می‌شود تا از این طریق به اقتصاد داخلی کمک کند.

امیری با اشاره به اینکه پارکینگ حرم با ظرفیت 500 خودرو در حال احداث است، درباره زمان بهره برداری از این صحن گفت: بخش زیارتی عید غدیر و یا تا پایان تابستان و بخش غیرزیارتی تا پایان سال جاری افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه معماری سنتی ایرانی و اسلامی در تمامی بخش های صحن قابل مشاهده است تصریح کرد: معماری سنتی ایرانی اسلامی در دورهای صفوی و عباسی را در صحن استفاده کردیم. این امر در راستای طرح قدیم حرم است و سعی کردیم شاکله را با معماری قدیمی ادامه دهیم.

امیری از گچ کاری هزار مترمربع از صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف خبر داد و گفت: در کنار کاسه‌های کچی 70 هزار متر مربع فضای آینه کاری است که رکوردی در این هنر به شمار می‌رود.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها