تماس با ما     درباره ما

سه شنبه - 1398/4/25
نسخه چاپی
گزارش عملکرد ستاد بازسازی عتبات کرج در کمک رسانی به سیل زدگان
« خبر فعالیت ها »             1398/2/28 *** 23:54:39             تعداد بازدید: 92

در پی رهنمود های رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی و بیانیه سردار سرافراز انقلاب ، سردار سلیمانی  مبنی بر بسیج نیروهای مردمی و خصوصا ستادهای بازسازی عتبات عالیات سراسر کشور برای کمک به سیلزدگان عزیز ، مردم همیشه در صحنه ی ایران بلافاصله خاطرات زمان دفاع مقدس را زنده کردند و با هجوم به مساجد و مکانهای جمع آوری کمک و از طرفی اعزام به مناطق سیل زده ، جهادگونه به یاری هموطنان آسیب دیده شتافتند و حقیقتاً حماسه های بسیار شگفت انگیزی آفریدند .

خادمین ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان کرج نیز  از روز جمعه 98/1/9   تلاشها و مساعی خویش را آغاز نمودند. و  همان روز با هماهنگی ستاد نماز جمعه کرج در اطراف محل برگزاری نماز ، چادر های مخصوص را برپاوجمع آوری کمکها را آغاز نمودند  و به لطف خدا و یاری نمازگزاران عزیز حدود 11 میلیون تومان وجوه نقدی و مقدار زیادی فرش و موکت و لباس و مواد غذایی جمع آوری گردید .

این خدمات از روز بعد بطور گسترده در میادین و چهار راه های بزرگ شهر با نصب چادر و حضور پر رنگ خادمان گروه سیار ستاد ، شدت یافت .

نمایندگان ستاد در مساجد و ادارات و کارخانجات نیز در این امر فعال شده و به یاری سیل زدگان شتافتند. هر روز مبالغ زیادی در چادر ها مساجد و سایر مکانها و حتی دفترستاد کرج ،کمکهای نقدی جمع آوری و ماشین ماشین کمکهای غیر نقدی اعم از فرش و موکت و انواع لباس و وسایل برقی و مواد خوراکی و مانند آن به ستاد تحویل می گردید .

خادمین ستاد از خواهران و برادران در تلاشی مضاعف این کمکها را جدا سازی و بسته بندی نموده و مدام با وانتها به انبار مخصوص ستاد استان تحویل میدادند که مرتباازآنجا با کامیونها به مناطق مورد نظر ارسال می شد .

کل مبالغ کمکهای نقدی جمع آوری شده برای سیل زدگان  1,055,717,000   ریال

ارزش کل کمکهای غیر نقدی جمع آوری شده    1,531,546,200   ریال

ارزش مواد غذایی و سلیر کمکها که توسط موکب در شادگان انجام شد .   662,745,500  ریال

جمع کل :  3,250,008,700   ریال

مهمترین اقلام غیر نقدی عبارت بود از :

فرش  - موکت انواع لباس مردانه و زنانه و بچه گانه -  پتو یخچال تلویزیون- انواع مواد غذایی مواد بهداشتی شوینده ها و.....

 

 

 از تاریخ 98/2/2  یک گروه 28 نفره از خادمیان ستاد کرج اعم از خادمان و آشپزها و کمک آشپزها به سرپرستی برادر سعادت شفیعی  ، با یک اتوبوس و یک سواری به همراه یک دستگاه کامیون و یک دستگاه وانتی  که مواد غذایی و کمکها را حمل می کرد راهی شهرستان شادگان شدند. با هماهنگی های انجام شده قرار بود روزی چندین پرس غذای گرم توسط این عزیزان طبخ و بین هموطنان عزیز سیل زده ی آن شهر توزیع گردد . خادمین به محض ورود، در حسینیه  بنی خلف واقع در کوی سعدی استقرار  یافته و بلافاصله عملیات خود را آغاز نمودند . ابتدا تمامی کمکهای غیر نقدی را که با خود برده بودند از کامیون تخلیه و در مکان خودش انبار نمودند.

 از استقرار ، در اولین فرصت آشپز خانه را تجهیز و روزانه 3000 پرس انواع

غذاها از جمله چلو ماهی چلو مرغ چلو گوشت و انواع خورشتها تهیه و پس از بسته بندی، تحویل مسئولین پخش گردید تا به مناطق سیل زده ارسال و به نحو شایسته توزیع گردد .

 در طول زمان خدمات رسانی در شادگان ، دیدارها و جلسات و نشست هایی به منظور هماهنگی و انجام بهتر ماموریت با افراد و مسئولین کشوری و استان خوزستان و شهرستان شادگان برگزار گردید . امام جمعه محترم شهرستان شادگان فرمانده محترم نیروی انتظامی نماینده محترم سردار سلیمانی در منطقه مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان - نیروی دریایی سپاه  بسیجیان دریا دل  و تعدادی از سران قبائل تعدادی  از مسئولین و هنر مندان نیز از موکب بازدید و از نزدیک در جریان خدمات خادمین ستاد کرج قرار گرفته و از این تلاشها قدر دانی و تشکر نمودند .

فعالیت در موکب بصورت 24 ساعته و با انرژی تمام بوده و از هیچ گونه کوشش وتلاشی مضایقه ننمودند. از تمامی فعالیتها فیلم وعکس تهیه شد تا در زمان لازم بهره برداری گردد .  

باتوجه به صلاحدید مسئولین شهرستان و نماینده محترم سردار سلیمانی ، ماموریت موکب در تاریخ 98/2/10  پایان یافت .

الباقی اقلام خوراکی و مواد غذایی  و همچنین فرش و پتو و لوازم بهداشتی و غیره به نماینده سردار سلیمانی مستقر در منطقه ، تحویل گردید تا بین سیل زدگان عزیز توزیع گردد .


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها