تماس با ما     درباره ما

سه شنبه - 1397/11/30
نسخه چاپی
پیام رئیس ستاد بازسازی عتبات به‌مناسبت گرامی داشت شهدای هفتم تیر
حسن پلارک بر لزوم بازخوانی اندیشه‌های شهدای این روز به ویژه عالم وارسته شهید آیت الله بهشتی تاکید کرد
« خبر عمومی »             سه شنبه، 1397/4/5 *** 17:43:15             تعداد بازدید: 236
 
حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در پیامی به مناسبت گرامی داشت یاد شهدای هفتم تیر، بر لزوم بازخوانی اندیشه‌های شهدای این روز به ویژه عالم وارسته شهید آیت الله بهشتی تاکید کرد
  

متن پیام به این شرح است:

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن ینتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا (سوره احزاب؛ آیه ۲۳)

 (در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.)

هفتم تیرماه سند دیگری از قربانی بودن ایران اسلامی در برابر خشونت، نفرت و ترور است. روزی که آیت الله بهشتی به همراه 72 تن از یاران با وفای حضرت امام خمینی (ره) به تعداد شهدای کربلاء مظلومانه به شهادت رسیدند تا نشان دهند در مکتب تشیع نظریه با عمل پیوندی دیرینه دارد و مبارزه در راه حق و شهادت از اصول این مکتب است.

حدیث بهشتی، روایت عجین شدن با مظلومیت و غربت است. بزرگی و اقتدار از ساده زیستی او افتخار می یافت و ناامیدی را در کوه وجودش توان رخنه نبود. این جمله امام خمینی(ره) به تنهایی گویای عظمت این سیاست‌مدار لایق، شجاع و خلاق است. نظریه‌پرداز و راهبردشناسی که مصداق عینی اندیشه و عمل ناب شیعی بود، به نحوی که رهبر فرزانه انقلاب در وصف ایشان می‌فرمایند: «شهادت آقای بهشتی واقعاً مکمل شخصیت ایشان بود و مرگ طبیعی مسلماً برای ایشان ناچیز بود.

و این است شکوه انقلاب اسلامی ایران تا ملتی که برای اقامه عدل اسلامی و اجرای احکام قرآن مجید و کوتاه کردن دست جنایت کاران ابرقدرت و زیستن با استقلال و آزادی قیام کرد، خود را برای شهادت و شهید دادن آماده نموده است.

ستاد بازسازی عتبات عالیات در سی و هفتمین سالروز شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و یارانش ، ضمن تسلیت به محضر رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای ﴿مد ظله العالی﴾ و ملت شریف ایران اسلامی، بازخوانی اندیشه‌های این فقیه مجاهد و شناساندن ایشان به نسل جوان را بهترین راهبرد برای حفظ و ارتقای روحیه انقلابی ملت سرفراز ایران و دلسوزان نظام  مقدس جمهوری اسلامی ایران،  در فضای امروزی که فشارها و خدعه‌های استعمارطلبان و به اصطلاح آزادی‌خواهان جهانی بر میهن اسلامی‌مان با هدف دست برداشتن از مشی انقلابی خود بیش از همیشه است می داند  و ادامه دهنده راه آنان خواهد بود و سربازان انقلابی در عرصه‌های علمی و مدیریتی پرورش داده و همچون همیشه آماده فرمان برداری از دستورات مقام معظم رهبری ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه ای ﴿مد ظله العالی﴾ جهت اعتلای روز افزون ایران اسلامی می باشد.    

                                                                         و من الله التوفیق

                                                                          حسن پلارک

                                                                           رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها