تماس با ما     درباره ما

شنبه - 1398/1/3
نسخه چاپی
اعزام خادمین مهاجر به دیار عاشقان برای ساخت حرم
مراسم بدرقه ۲۸ نفر از متخصصین سنگ کار برگزار گردید . این مهاجرین افغانستانی جهت اعزام به نجف اشرف اعزام گردیدند .
« خبر فعالیت ها »             چهار شنبه، 1397/5/10 *** 19:55:52             تعداد بازدید: 197

97/5/8  . مراسم بدرقه ۲۸ نفر از متخصصین سنگ کار برگزار گردید . این مهاجرین افغانستانی جهت اعزام به نجف اشرف و خدمت در پروژه صحن مطهر حضرت زهرا ( س ) عازم شهر نجف گردیده اند . مراسم فوق در شبستان مصلی کرج با حضور ریاست محترم ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز حاج آقای شکری ، خادمین ستاد و خانواده های این عزیزان در فضایی معنوی منعقد گردید.
در ابتدا حاج آقا شکری با اشاره به مجاهدتها و رشادتهای تیپ فاطمیون در دفاع از حرم مطهر حضرت زینب کبری (س) گفتند در آنجا برای حریم آل الله جنگیدید و در این پروژه ها برای حرم سازی بکوشید و مجاهدت کنید همچنین به عنوان نخستین گروه مهاجرین که به منظور کمک در بازسازی اعتاب مقدسه اعزام میشوید رعایت اخلاق و موازین اسلامی را در اولویت قرار دهید تا این اعزام ها در ادوار مختلف تداوم داشته باشد .
سپس حجت الاسلام هاشمی مسئول ستاد بازسازی عتبات امور مهاجرین استان به عنوان سخنران بعدی این مراسم فرمودند امروز جای امام خمینی (ره ) و شهدا خالی است تا ببینند که مقلدین امام (ره) و شیعیان ، عاشقانه در عتبات عالیات کار می کنند. با تفرقه ای که دشمنان درصدد هستند بین علمای شیعه و شیعیان و همچنین بین مهاجرین و جمهوری اسلامی ایجاد کنند ما می توانیم از طریق اهل بیت (ع) و کار کردن در مسیر اهل بیت (ع) تمام تبلیغات سوء دشمنان را خنثی کنیم.

 

 

 

ایشان مهاجرین اعزامی را کبوتران حرم ساز خواندند که جهت کمک به ساخت اعتاب مقدسه سبک بال و عاشق به سوی حرم علوی بالهایشان را گشوده اند .

در ادامه نوای گرم مداح اهل بیت که ایشان هم از مهاجرین بودند با خواندن اشعاری زیبا از شهدای کربلا فضای معنوی جلسه را معطر نمود .شایان ذکر است در این مراسم خانواده شهید مدافع حرم از تیپ فاطمیون نیز شرف حضور داشتند
پایان این آیین که با مراسم دود کردن اسفند و از قرآن رد شدن آنان همچنین وداع باخانواده و عزیزانشان همراه بود یادآور دوران ۸ سال دفاع مقدس بود و نوای جانسوز حاج صادق اهنگران : با نوای کاروان، بار بندید همرهان / این قافله عزم کرب وبلا دارد….

 

نقل از : سایت ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها