تماس با ما     درباره ما

سه شنبه - 1398/4/25

سخنان بزرگان

بعد از بارگذاری کامل صفحه، جهت دیدن سخنان بزرگان، بر روی عنوان آنها کلیک کنید.

امام خامنه ای : خدا انشاءالله به شما اجربدهد. کار بسیار خوبی است

       : امام خامنه ای در دیدار با مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات  

 این هدفهایی که ذکر کردید دانه دانه ی آنها معنادارودارای مغز وکاملا درست است .انشاء الله که همه تان موفق باشید .

بنده لازم است از همه شماها، چه آن مجموعه ی سیاستگذار، چه مجموعه ستادبازسازی وچه یکایک کسانی که با زحمت ، با عشق میروند آن جا ومدتها میمانند وکارهای با ارزش و دشوار را غالبا بدون چشمداشت مادی انجام میدهند .از همه ی شماها و از همه ی آنها تشکر کنم .

سلام ما راهم به یکایک آن برادران و خواهران برسانید وبگویید خوش به حالتان ، کارخیلی با ارزشی را دارید انجام می دهید.

نظر حجت الاسلام قرائتی در مورد بازسازی عتبات

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی

نظر حجت الاسلام قرائتی در مورد ساختن صحن و شبستانی به نام حضرت زهرا (س).
حضرت زهرا(س) و امیرالمومنین(ع) کسانی نیستند که بگویند برای من خانه ساخته اید و ما را در قیامت بی خانه بگذارند. خانه بسازیم برایمان خانه می سازند."ان تنصرالله ینصرکم"(سوره: 47 , آیه:  7) ،"و ذکرونی اذکرکم"(سوره:2 , آیه: 152). یاد من باشید یادتون هستم، نصرت کنید نصرتتون می کنم. هر کس هر چیزی که دارد کمک می کند.
آیا این اقدامات ستادبازسازی عتبات (توسعه حرمین شریف یا بازسازی حرمین شریف)ریشه قرآنی دارد؟
"تعاونوا علی البرّ"، یعنی تو این "برّ" کمک کنید ؛ "بر"یعنی سایبان درست کنید که زوار اذیت نشوند،آب خنک بگذارید،فرش بگذارید ،این ریشه صحن سازی در قرآن است.چون زیارت قبور را شیعه و سنی همه "برّ" می دانند یعنی کار نیک و خدا در قرآن می فرماید: "تعاونوا علی برّ"در این کار نیک کمک کنید یعنی اگرهواپیما، بلوارباشد زوار زیاد میشوند،اگر جاده نباشد، امنیت نباشد ،وسیله نباشد زوارکم میشوند.هر کاری بتوانیم انجام بدهیم که رفاهیات زوار را تامین کنیم؛
بیرون از مدینه در روستایی که مسجد شجره قرار دارد ؛که حضرت امیرالمومنین (ع)با دست خودشان چاههایی حفر کردند .وامروز هم که این آب این چاه  را بسته بندی می کنند، بر روی آن می نویسند :"آبار علی"،آبار جمع (بیر)به معنی چاه ،چاه ها یی که حضرت علی(ع) با دست های شریفشان   حفر کردند. حضرت امیر(ع) 1400 سال پیش برای زوار مکه چاه حفر کردند، برای حاجی ها چاه را وقف کردند ،این ها زوار خانه خدا هستند .ما برای زوار امیر المومنین(ع) ، کربلا،کاظمین و سامرا صحن و شبستان یا حتی هتل وفرودگاه بسازیم، قطار راه بیندازیم هرچی امکانات رفاهی بیشتر باشد ، که زوار زیاد شوند،این مسئله که زیارت اهل قبور "برّ"میباشد وخداوند در قرآن می فرماید "تعاونو علی البرّ" محقق می شود.
آزادی هزار بنده