تماس با ما     درباره ما

یکشنبه - 1398/3/26
توصيه هايي امنيتي به زائران عتبات عاليات
تعداد بازدید: 2615
به گزارش خبرگزاری عتبات به نقل از پايگاه اطلاع رساني حج، زيارت مرقد پاك و مطهر ائمه معصومين عليهم السلام در كشور عراق ازآرزوهاي بزرگ شيعيان و علاقمندان به آستان مقدس ائمه اطهار (ع) بوده و علي رغم وجود حوادث و ناملايمات و رنج هايي كه در طول تاريخ براي زائرين عتبات عاليات وجود داشته ، سفر عاشقان و شيفتگان ائمه اطهار (ع) همچنان پر رونق بوده است.

امنيت سفرزائران عتبات عاليات عراق
از اين‌رو با رعايت كامل اين توصيه ها ، سفرزائران در نهايت آرامش و اطمينان، همراه با قبولي زيارت عزيزان به سرانجام خواهدرسيد.

1- حمل ، نگهداري و مصرف مواد مخدر و داروهاي كدئين دار روان گردان دركشور عراق ممنوع است و دولت عراق با خاطيان به شدت برخورد مي كند.

2- همكاريو هماهنگي با مدير و روحاني كاروان در طول سفر را در نظر داشته از اقدامات خارج ازگروه جداً پرهيز كنيد.

3- به هنگام عبور از مرز و انجام امور مرزي و گمركي نهايت صبر وحوصله را نصب العين خود قرار داده و در صورت بروز هر مشكلي ضمن مطلعنمودن مدير كاروان با خونسردي كامل در صدد رفع مشكل بر آئيد.

4- در صورتبروز هر گونه حادثه اي از قرار گرفتن در محيط حادثه و تهيه عكس و فيلمبرداري خودداري كرده و در صورت مشاهده اشياء و يا رفتار مشكوك ، مراتب را به مسئولانمربوطه اطلاع دهيد.

5- تنها مدارك مورد نياز در اين سفر گذرنامه و كارت شناسائي زائر مي باشد. لذا از همراه داشتن وجوه نقد و اشياء قيمتي غير ضروري همچون (چك پول ، طلاجات ، مدارك و اسناد ، گواهينامه ، كارت ملي و مدارك ديگر) خودداري كنيد.

6- از برقراري ارتباط با مأموران و عوامل عراقي تحت هر عنواني خودداري كرده و همچنين از دريافت هرگونه البسه و كادو مانند (عروسك و غيره) از مأموران وبيگانگان جداً خودداري كنيد.

7- با توجه به فرهنگ عمومي و مذهبي شهرهاي زيارتي عراق تأكيد مي شود ضمن استفاده خواهران از چادر مشكي و رعايت حجاب و پوشش اسلامي ، از پوشيدن مانتو و يا چادر نماز در معابر عمومي خودداري كنيد.

8-در طول مسير رفت و برگشت بويژه هنگام انتقال بار شخصاً مراقب ساكها و وسايل خود بوده و از رها نمودن آن در محيط هاي قابل دسترسي افراد بيگانه براي پيشگيري از سرقت و هرگونه تهديد ديگري خودداري نمائيد.

9- پس از استقرار در هتل ، نسبت به شناسايي مسير رفت و برگشت به حرم اقدام و نام هتل ، شماره اطاق و تلفن آنرا به خاطربسپاريد.

10- تاكيد مي شود خواهران محترم از تردد به بازار ، حرم و اماكن عمومي ديگر بصورت انفرادي خودداري و از سوار شدن به خودروهاي متفرقه پرهيزنمايند.

11- از تحويل تلفن همراه خود به افراد غريبه بويژه به هنگام خريد و يا تعويض سيم كارت جداً پرهيز شود.

12- به محض اسكان در هتل ، اشياء قيمتي و وجوه نقد خود را به صندوق امانات هتل سپرده و رسيد دريافت كنيد.

13- در صورت سرقت و يا مفقود شدن اموال و اشياء خود و يا بروز هرگونه مشكلي اعم از (تصادف ، گم شدن همراهان ، نزاع ، دستگيري و...) مراتب را در اسرع وقت به مدير راهنما گزارش دهيد.

14- به هنگام خروج از محل اقامت از تنها گذاردن افراد مسن ، بانوان ويا كودكان در اطاق خودداري كنيد.

15- در صورت مشاهده و يا اطلاع از وجود هرگونه اشياء و كالاي ممنوعه و مشكوك (مواد مخدر ، مواد محترقه و منفجره ، اسلحه ، مهمات و ...) مراتب را سريعاً به مدير راهنماي خود اعلام نمائيد.

16- ازورود به مباحث سياسي ، اختلافات قومي و مذهبي جداً اجتناب شود.
17- از عزيمت به اماكن و شهرهايي كه ورود به آنها ممنوع گرديده خودداري كنيد.

18- ازدريافت و نگهداري هرگونه بسته و پاكت از افراد غير (اعم از ايراني و يا عراقي) به منظور امانت و يا انتقال از ايران به عراق و يا بالعكس خودداري نموده و در صورت مشاهده چنين مواردي مراتب را به اطلاع مدير كاروان برسانيد.

19- از همراه آوردن افراد خارج از كاروان به داخل هتل خودداري كنيد.

20- از همراه داشتن شياء ممنوعه (دوربين ، موبايل ، چاقو و ...) به هنگام ورود به اماكن مقدسه جداً پرهيز نمائيد.

21- از قبول هرگونه غذا ، شيريني ، عطر ، آب ، شربت و... بعنوان نذري به دليل احتمال خطر و هدفمند بودن برخي از اقدامات از سوي افراد ناشناس جداً پرهيز كنيد.

22- از تردد به پشت بام هتلها و حضور در پشت پنجره هتلها جهت فيلمبرداري خودداري فرماييد.

23- از عكسبرداري و فيلمبرداري از مقرهاي نظامي انتظامي ، مرز و مراكز ايست و بازرسي در مسير راه و داخل شهرها پرهيزشود.

28- از خريد و يا استفاده از غذا از رستورانهاي عراق بدليل عدم رعايت بهداشت عمومي و احتمال آلوده بودن خودداري كنيد.

29- از سپردن ساك و وسايل شخصي خود به افراد ناشناس پرهيز شود.

30- از هرگونه ارتباط غير متعارف با كسبه ، عوامل هتل اعم از ايراني و غير ايراني و مأموران امنيتي عراق خودداري كنيد.

31- بهنگام ترك هتل و رستوران توجه داشته باشيد وسايل خود را جاي نگذاريد.

32- به هنگام خروج از هتل از قفل بودن درب ها و پنجره ها اطاق و خاموش بودن وسايل برقي (پنكه ، بخاري) اطمينان حاصل نمائيد.

33- هنگام تردد در معابر عمومي ، مساجد و حرمهاي شريف به ويژه محلهاي پر ازدحام (ورودي ها و خروجي ها) مراقب وجوه نقد و اشياء قيمتي و تلفن همراه خود باشيد (سارقين حرفه اي در صدد
فرصت هستند).
شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها