تماس با ما     درباره ما

یکشنبه - 1398/3/26
دستورالعمل ثبت نام برای زیارت عتبات
تعداد بازدید: 6131

اطلاعیه و تاریخ مربوط به شروع پیش ثبت نام:

 

درخصوص پیش ثبت نام در سایت www.tehran.haj.ir در منوی عتبات اطلاع رسانی می گردد و ثبت نام فقط از طریق اینترنت و اعزام با دفاتر و شرکتهای زیارتی تحت پوشش سازمان حج و زیارت می باشد.

پیش ثبت نام عتبات معمولا هر دو ماه یکبار انجام می گردد.

نتیجه قرعه کشی بروی سامانه پیش ثبت نام عتبات عالیات قرار خواهد گرفت که متقاضیان با مراجعه به سایت مذکور از نتیجه و تاریخ ثبت نام خود در کاروانها مطلع می گردند.

نحوه پیش ثبت نام:

پس از مراجعه به سایت پیش ثبت نام عتبات به آدرس www.atabat.haj.ir و ثبت نام در گروههای 1 تا 7 نفره ( حداقل 1 نفر و حداکثر 7 نفر ) یا 35 نفره ( می بایست حتما   35 نفر کامل باشد) در مهلت تعیین شده و بعداز انجام قرعه کشی و اعلام اولویتها ، با مراجعه به سایت مذکور می توانید ثبت نام خود را قطعی نمائید و در محدوده زمانی موردنظر ، کاروان مورد نظر را انتخاب و حداکثر 48 ساعت بعد با مدارک: اصل گذرنامه بین المللی که می بایست از تاریخ اعزام دارای 4 ماه اعتبار) ، اصل و تصویر صفحات شناسنامه و کارت ملی ، 3 قطعه عکس 3*2 به کارگزار مراجعه نماید.

تذکرات مهم:

- هر گروه از یک سرگروه و افراد زیر گروه وی ( همراهان ) تشکیل میشود که لازم است مشخصات کامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان ( کدملی ، نام و نام خانوادگی ، شماره شناسنامه و تاریخ تولد ) به صورت صحیح در سایت پیش ثبت نام درج گردد.

- پس از قطعی نمودن پیش ثبت نام ، سیستم یک شماره رهگیری به گروه تخصیص میدهد ، درصورت امکان آنرا چاپ یا آنرا یادداشت نموده و برای پیگیری های بعدی نزد خود نگهداری خواهید فرمود.

- افرادی که مبادرت به ثبت نام گروهی 35نفره می نمایند درصورتیکه تعدادی از آنها منصرف یا از آن گروه خارج شوند ( گروه جدید تشکیل دهند ) و عدد گروه کمتر از 25 نفر شود گروه مذکور حذف شده و در قرعه کشی شرکت داده نخواهد شد.

- فقط 15درصد ظرفیت اعزام مختص اعزام های گروهی (35نفره) می باشد

- فرزندان بالای 17 سال نیاز به گذرنامه مستقل دارند.

- داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل 4ماه از تاریخ اعزام ضرری است.

- حرکت کاروانهای زمینی از تهران یکروز زودتر از تاریخ اعزام درج شده در سیستم ( تاریخ ورود به کشور عراق ) می باشد.

- قرعه کشی و اعزام افراد پذیرفته شده از استان محل سکونت سرگروه صورت خواهد گرفت و بعداز ثبت نام امکان تغییر استان محل سکونت نمی باشد.

- مدت اقامت این دوره 7 شب در عراق ( 3شب نجف ، 1 شب کاظمین و 3شب کربلا) می باشد و احتمال کم شدن یا تغییر مدت سفر به علت عدم تامین امنیت در عراق نیز وجود دارد.

نحوه پرداخت هزینه سفر:

- از طریق پرداخت اینترنتی توسط ملی کارت

- با مراجعه به کارگزار و دریافت فیش هزینه سفر ، مراجعه به بانک ملی و پرداخت ( مهلت پرداخت بروی فیش درج شده ) ، سپس فیش مذکور را به کارگزار در اسرع وقت (حداکثر 24ساعت ) تحویل نماید. بقیه مراحل ( جلسه توجیهی ، وسایل سفر ، ساعت و مکان حرکت و ... ) توسط کارگزار به زائران اطلاع داده خواهد شد.

نحوه انصراف زائر:

زائر پس از ثبت نام در کاروان ، فقط با مراجعه به کارگزار و ارائه درخواست کتبی می تواند اعلام انصراف نماید.

سوالات متداول :

در دوره قبل پیش ثبت نام نموده ام و اولویت اعلام نشده است ، برای دوره جدید چه کاری انجام دهم؟

افرادی که در پیش ثبت نام دوره های قبل شرکت نموده و حائز اولویت اعلام نگردیده اند ، این دوره نیازی به طی مراحل پیش ثبت نام نداشته و اطلاعات ایشان (براساس گروه بندی ثبت نام شده ) به دوره جدید انتقال یافته و در قرعه کشی شرکت داده خواهند شد . درصورتیکه قصد تغییر در تعداد نفرات را دارید می بایست مجددا ثبت نام نمائید.

در دوره گذشته پیش ثبت نام نموده ام و در قرعه کشی با اولویت شماره ... برنده شدم ولی به دلایلی در کاروان ثبت نام ننموده ام ، در دوره جدید می توان با اولویت قبلی ثبت نام نمایم؟

اطلاعات افرادی که در دوره قبل حائز اولویت تشرف شناخته شده و به هر دلیل در گروه ها ثبت نام ننموده از سامانه پیش ثبت نام حذف خواهند شد و در صورتیکه این عزیزان مایل به تشرف در این دوره باشند مجددا نسبت به طی مراحل پیش ثبت نام اقدام فرمایند.

آیا امکان تغییر تاریخ اعزام یا تغییر گروه در عتبات می باشد؟

بعداز انتخاب کاروان فقط یکبار امکان انصراف و انتخاب کاروان جدید برای کسانی که اولویت آنها اعلام شده است میباشد.

آیا امکان جابجائی پیش ثبت نام یا اضافه نمودن نفر جدید امکانپذیر می باشد؟

خیر فقط افراد پذیرفته شده در قرعه کشی دارای اولویت اعزام بوده و انتقال یا جایگزینی به غیر ، میسر نمی باشد.

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها